My Little Piece Of Heaven Villa
| Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
My Little Piece Of Heaven Villa Sainte-Rose med 1 sovrum, som ligger inom 15 minuters bilresa från Ecomusee Creole de la Guadeloupe, har bubbelpool. Villan med 1 badrum, som kan ta emot upp till 2 gäster, erbjuder möjlighet att utnyttja en terrass.
När du bor i denna mysiga villa befinner du dig 3 km från Saut des Trois Cornes och 2 km från Plage de Clugny. De närliggande kulturella attraktionerna inkluderar Musee du Rhum, som ligger ungefär 20 minuter bort med bil.
Gästerna i My Little Piece Of Heaven Villa kan använda ett komplett kök med kylskåp, ugn och köksredskap för att laga hemlagade måltider. Gästerna kan besöka restaurangen La Fourchette Creole, som ligger mindre än 600 meter bort. Den närmaste busshållplatsen är Vinty Madame, belägen en kort bit från boendet.
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet33 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Jacuzzi
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på My Little Piece Of Heaven Villa?
Ett komplett kök finns på My Little Piece Of Heaven Villa. - ❓
Tillåter My Little Piece Of Heaven Villa husdjur?
My Little Piece Of Heaven Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på My Little Piece Of Heaven Villa?
Ja, en badtunna erbjuds på My Little Piece Of Heaven Villa. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Saut des Trois Cornes och Plage de Clugny, som ligger inom 10 minuters bilresa från boendet respektive 2 km bort.